מזרקת הקסם של מונז'ואיק - Magic Fountain of Montjuic

אטרקציה של אור, מים וצליל

במרכז כיכר אספניה, בין העמודים הקטלוניים מצד אחד לעמודים הונציאנים מן הצד השני ניצבת מזרקת הקסם של מונז'ואיק. מאז 1929 מושכת המזרקה המוני אנשים- מקומיים ותיירים, להגיע אל הכיכר בשעות הערב ולצפות במופע המרהיב המשלב בין אורות, מים ומוזיקה.

אמנם היום ניתן לראות ברחבי העולם מופעים דומים המשלבים אורות, מים, מוזיקה ואפקטים, אך אין כמו המקור. מזרקת הקסם מונז'ואיק נחשבת לפלא של ממש כאשר הוקמה ב- 1929 לכבוד היריד הבינ"ל. יחד עם אתרים נוספים בברצלונה, שרבים מהם מרוכזים במונז'ואיק כמו האצטדיון האולימפי, הכפר הספרדי ועוד, נבנו גם מזרקות הקסם לכבוד האירוע ועל הקמתן עבדו 30000 פועלים!

🚠הזמינו עכשיו כרטיסים לרכבל של מונז'ואיק >> 👉🏻

לפתוח את הערב עם מוזיקה, אורות ומים

כיכר אספניה והמונזו'ואיק נחשבים לאזור מבוקש ומתויר. הוא מתמלא במיוחד בשעות הערב עם שקיעת השמש, כאשר החום של היום (בקיץ בעיקר) הולך ומתפוגג, האורות נדלקים, בארים ופאבים באזור נפתחים ויותר מכל- מזרקות הקסם (Magic Fountain of Montjuic) מתחילות במופע היומי שלהן. צבעי אדום, כתום, ורוד וצבעים נוספים צובעים את המים המתפרצים מהמזרקה כמו גייזר עד שלרגע לא ברור אם אלה מים או לשונות אש.

המוזיקה הכוללת מוזיקה קטלאנית, מוזיקה קלאסית, מוזיקה מסרטים ועוד מצטרפת אל השואו. כך בכל חצי שעה נותנות המזרקות את המופע המרהיב שלהן למשך עשר דקות כשעשרות אנשים נאספים סביבן ומצלמים בלי הפסקה.

🚠הזמינו עכשיו כרטיסים לרכבל של מונז'ואיק >> 👉🏻

מזרקת הקסם של מונז'ואיק בלילה

מן המזרקות אל מעלה המונז'ואיק

לאחר שהמזרקות סיימו את המופע שלהן והן יוצאות להפסקה עד המופע הבא, תוכלו להעביר את הזמן בכיכר אספניה ואף להמשיך ולעלות אל המונז'ואיק.  הנוף הנשקף ממעלה הגבעה וחולש על כל העיר הוא מרשים במיוחד בערב בכיכר ישנה אנדרטה בסגנון מודרניסטה הכוללת גם פסלים אנושיים, את העמודים הונציאנים בצבע אדמדם ועל העמוד ישנו מבנה נוסף בסגנון מקדש יווני ומבנה של פירמידה מעליו.

במונז'ואיק כדאי לטייל בין שביליה היפים של הגבעה, לראות את המגדלור, טירת מונז'ואיק, הארמון הלאומי וניתן גם לצפות ולראות את מופע מזרקות הקסם מלמעלה - מראה קסום לא פחות מלראות את המופע מקרוב. אל המונז'ואיק תוכלו לעלות ברגל אך ניתן לעשות זאת גם עם רכבל או מדרגות נעות. הגבעה הירוקה משלימה את מופע המזרקות הססגוני והופכת ערב במקום למלא יופי.

🚠הזמינו עכשיו כרטיסים לרכבל של מונז'ואיק >> 👉🏻

 

כתבות שאולי יעניינו אותך