X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
ברצלונה
מסלולי טיול בברצלונהנקודות עיין בברצלונהטיפים והמלצות לברצלונהמלון מומלץ בברצלונהאטרקציות בברצלונהברצלונה עם ילדיםהשכרת רכב בברצלונהקניות בברצלונהשאטלים בברצלונהטיסה זולה לברצלונה
 

טיול יומי לז'ירונה ופיגרס

הפנינות של חבל קטלוניה

אם אתם מגיעים לברצלונה לסוף שבוע/מספר ימים/שבוע לפחות – ואנחנו ממליצים לכם להקדיש לעיר כמה שיותר – סביר מאד להניח שסימנתם לעצמכם לא מעט אתרי חובה בהם אתם פשוט חייבים לבקר בתוך העיר. בברצלונה יש מספיק אטרקציות שיכולות למלא חמישה טיולים, או אפילו להביא לרצון עז לשוב אליה לביקורים נוספים בעתיד.

כל הדברים האלה נכונים, כפי שיעיד כל אדם שביקר בעיר. ועדיין, עובדה חשובה נוספת היא שגם במרחק נסיעה קצר מברצלונה יש מקומות מומלצים ואטרקטיביים מאד לביקור. מה שמביא אותנו להמלצה הבאה: לערוך טיול יום אחד לפחות בסביבת ברצלונה (תלוי מה משך הביקור בעיר). טיול הכולל את ז'ירונה (או חירונה - Gerona), ולאחר מכן גם את פיגרס, הוא הבחירה הראשונה של ישראלים רבים. ותודה לרמב''ן ולסלבדור דאלי, שהפכו את המקומות האלה לכה מרתקים.

🏞️ + 🚌 הזמן עכשיו טיול יומי לז'ירונה וקוסטה בראווה + הסעות מברצלונה >>

טיול יומי לז'ירונה ספרד

ז'ירונה: מהפנינות של חבל קטלוניה

ז'ירונה ממוקמת בצפון חבל קטלוניה, במרחק של כ-100 ק''מ מברצלונה. הדבר הראשון שאתם צריכים לדעת על ז'ירונה הוא שהיא יפה מאד. העיר העתיקה הזו נחשבת לאחת המרשימות בחלק זה של ספרד. זה מתחיל עם הסמטאות העתיקות, שיאפשרו לכם לחזור בזמן כמה מאות שנים, ונמשך עם מבנים שהארכיטקטורה שלהם היא ייחודית. הפן העכשווי של ז'ירונה בא לידי ביטוי במדרחוב תוסס במיוחד, ובו חנויות מגוונות ומסעדות איכותיות המתמקדות במאכלים מקומיים.

🏞️ + 🚌 הזמן עכשיו טיול יומי לז'ירונה וקוסטה בראווה + הסעות מברצלונה >>

ביקור בז'ירונה מאפשר להתוודע לתרבויות המגוונות שהשפיעו על העיר, שהחליפה במהלך ההיסטוריה הרבה מאד ידיים. הכנסייה של העיר בולטת מנקודות רבות בה, מרשימה מאד מבחוץ וכוללת גם מספר מוקדי עניין מבפנים. גם לשלטון המוסלמי ניתן למצוא מספר עדויות, כולל המרחצאות הערבים. אם מוסיפים לכך את התפאורה הטבעית של העיר – שרידי חומה עתיקה, גשרים ומבנים הממוקמים ממש על גדות הנהרות המקיפים אותה – מבינים מדוע מדובר ביעד מעניין מאד.

העיר גירונה ספרד

הקשר היהודי של ז'ירונה

ז'ירונה מושכת אליה אינספור יהודים המגיעים לברצלונה בפרט, ולאזור קוסטה ברווה וקטלוניה בכלל. הסיבה לכך היא הקשר היהודי עתיק היומין שלה, ששרידיו נוכחים בעיר עד עצם היום הזה. בסביבות המאה התשיעית לסביבה הייתה בז'ירונה קהילה יהודית ענפה מאד, שמנתה כ-30,000 איש בשנות השיא שלה. זאת ועוד, ז'ירונה שיחקה תפקיד מרכזי בהתפתחות תורת הקבלה, הרבה מכיוון שרבי משה בן נחמן – הידוע יותר בתור הרמב''ן – חי ופעל בה.

את השרידים להיסטוריה היהודית של ז'ירונה ניתן למצוא בשלל אתרים בהם ניתן ומומלץ לבקר במהלך שהות בעיר: הרובע היהודי, בית הכנסת של הרמב''ן ומוזיאון יהודי קטן שמתייחס להיסטוריה של היהודים שחיו בקטלוניה.

סיור יומי בקוסטה בראווה ספרד

פיגרס (או: העיר של דאלי)

ממשיכים להצפין 40 ק''מ נוספים ומגיעים לעיירה קטנה בשם פיגרס (Figueres). זוהי עיירה חביבה מאד, ותו לא, שרוב האנשים לא היו מודעים לקיומה, ובטח ובטח לא עוצרים בה, אלמלא דבר אחד: זוהי העיר בה נולד האמן הסוריאליסטי הגאון והמשוגע סלבדור דאלי. בהתחשב בכך, לא מפתיע מדוע הוא בחר להקים בה את מה שמכונה "מוזיאון התיאטרון של סלבדור דאלי", או באנגלית Teatro Museu Dali.

אנחנו מבטיחים לכם שלא ראיתם מוזיאון כזה בחייכם. זה מתחיל עם העיצוב החיצוני של המבנה: קירות אדומים המעוטרים ב"לחמניות", וגגות עליהם פסלים וביצים ענקיות. המוזיאון כולל את מיטב יצירותיו הסוריאליסטיות של דאלי, כולל החדר של מיי ווסט (חדר שמעוצב כך שהתבוננות מנקודה מסוימת תראה את דיוקנה של השחקנית), ציור "התמדתו של זיכרון" (הידוע בשעונים הנוזליים שבו), התמונה של אברהם לינקולן / אשתו גאלה (תלוי מאיפה אתם מתבוננים עליה) ועוד. חוויה אינטלקטואלית חד פעמית.

🏞️ + 🚌 הזמן עכשיו טיול יומי לז'ירונה וקוסטה בראווה + הסעות מברצלונה >>

מוזיאון סלבדור דאלי בפיגרס

אז.. איך מתחילים?

כשנמצאים בברצלונה, הזמן קצר והמלאכה התיירותית מרובה. לכן, סביר מאד להניח שתרצו למצות את המקסימום מהמקומות הקסומים שהוזכרו כאן, אך גם מהעיר. טיול יומי המגיע לז'ירונה, ולאחר מכן גם לחופי קוסטה בראווה, ימנע מכם נסיעות נפרדות לכל אחד מהיעדים האלה, שמצריכים ביקור כשלעצמם. לטיולים באוטובוס תיירים ממוזג יש ביקוש רב ומומלץ להזמין מראש.

פשוט, ניתן להזמין סיורים במקומות האלה מראש ולהבטיח את מקומכם בטיול חוויתי במחיר בשתלם, (הסיור יאפשר להבין המון דברים שמסתתרים ביצירותיו המורכבות של דאלי), כאשר העצמאיים שביניכם יוכלו לעשות זאת ברכבת היוצאת ממרכז ברצלונה לז'ירונה, ולאחר מכן אוטובוס עד לפיגרס.

 

כתבות שאולי יעניינו אותך