X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
טיסות לברצלונה טיסות לברצלונה מלונות בברצלונה מלונות בברצלונה מלון כשר מלון כשר הזמן שאטל הזמן שאטל הזמן רכב הזמן רכב סיורים בברצלונה סיורים בברצלונה הופעות הופעות כרטיס הנחות כרטיס הנחות
 

פסחא בברצלונה - Easter in Barcelona

שווקי פסחא בברצלונה

חג הפסחא הוא אחד המועדים המרכזיים בלוח השנה הקתולי, ולכן אתם יכולים לצפות שבברצלונה - עיר בה מתגוררים קתולים רבים - יש חגיגה גדולה בימי החג שיצוין בתאריך 21.4.2019, כמו גם בימים שלפניו. חג הפסחא מסמל בצורה ישירה את תחייתו של ישו, ובד בבד מבשר את בוא האביב - זאת תקופה נהדרת לבקר בעיר ברצלונה כיוון שמצד אחד העיר לא נוטה להיות עמוסה מדי במועדים אלו (רבים מהקטלונים - התושבים המקומיים יוצאים מחוץ לעיר לחופשות).

מצד שני בימי החג ובימים הקודמים לו - יש בעיר שורה ארוכה של אירועים בהם מומלץ לקחת חלק וזאת מכיוון שהאווירה בעיר היא כזו שקשה להישאר אליה אדישים: תחושה של שמחה, או אפילו של חופש המתכתב גם עם האביב, זמן מעולה לשבת בחופים היפים של ברצלונה וליהנות ממשב רוח מרענן לצד בירה צוננת ומבחר טאפסים – בקיצור עונה אידיאלית לטיולים בעיר ללא ספק. במאמר פסחא בברצלונה נציג בפניכם את מאפייני שווקי הפסחא בברצלונה, אחת האטרקציות המעניינות ביותר של החג.  

חג פסחא בעיר ברצלונה

הכירו: שווקי חג הפסחא בברצלונה

בערים רבות בעולם הקתולי - וברצלונה ביניהן - מציינים את חג הפסחא בשווקים מסורתיים המתקיימים באווירת החג. בשווקים אלה תמצאו שורה ארוכה של פריטים בהשראת החג, לרבות יצירות אומנות, מזכרות ומתנות מיוחדות, צעצועים ומשחקים לילדים (ארנבים וביצי פסחא הם שחקנים מרכזיים כאן), בגדים, כלי אוכל, כלי בית ושלל מוצרים אחרים.

לכן ביקור בשווקים מאפשר לכם להיטמע באווירה החגיגית הכללית, אבל גם ללמוד תוך כדי על מסורת חג הפסחא ואפילו המקורות שלה. זה עוד בלי להזכיר את העובדה שבשווקים תמצאו מגוון רחב של אפשרויות לקניה, במחירים שיכולים להיות זולים יותר מאשר בשגרה ובמקומות אחרים בעיר.

קולינריה נוסח פסחא

האוכל הוא שחקן מרכזי נוסף בשווקים כמכלול, כאשר גם בשווקי חג הפסחא בברצלונה יש לו מקום מרכזי. השווקים הם יופי של מקום להתוודע למאכלי החג, למשל ממתקים בצורות של ארנבים וביצי פסחא עשויות שוקולד. מאכלים מסורתיים של המטבח הקטלוני בפרט והספרדי בכלל מככבים בדוכנים השונים, אך לצד זה תוכלו למצוא ייצוג למאכלים ממטבחים שונים ברחבי העולם. ברצלונה היא עיר מגוונות ורב תרבותית, והדבר נותן את אותותיו גם על הסצנה הקולינרית המאפיינת את ימי חג הפסחא.

מאפיין עיקרי: מספר שווקים

חשוב להדגיש שבניגוד לחלק מערי אירופה, בברצלונה אין בהכרח שוק מרכזי אחד אליו מתרכזים כל המקומיים והתיירים המגיעים לעיר. תחת זאת תמצאו בברצלונה כמה שווקים קטנים יותר, הממוקמים למרבה המזל בכמה מהלוקיישנים היותר אטרקטיביים ונחשקים בעיר: כך למשל בסמוך לכנסיית סגרדה פמיליה (La Sagrada Familia) או בשדרות הרמבלס (La Rambla) המדרחוב המרכזי והמפורסם של ברצלונה תמצאו שווקים, או לכל הפחות כמות ראויה של דוכנים מכל הסוגים. בדרך כלל נהוג להיתקל בשווקים האלו במסגרת טיול ספונטני בלוקיישנים האלו.

מצעד יום השישי הטוב - פסחא בעיר ברצלונה

ברמה הכללית, המגיעים לברצלונה בתקופה זו של השנה צפויים ליהנות מלא מעט הפתעות ואירועים מיוחדים. אחד החשובים שבהם הוא מצעד חג הפסחא בנוסח המקומי, שעשוי להיראות מוזר למי שמתוודע למראה שלו בפעם הראשונה: שיירה ארוכה של אנשים עם מסיכות לבנות ארוכות ודמויות אחרות על פי המסורת הדתית. בעיר מתקיימים אירועים מיוחדים נוספים, דוגמת מופעי שירה או ריקוד, הופעות פלמנקו (Flamenco) – בין אם כאלה מאורגנים ובין אם ספונטניים. בחלק מאתרי התיירות של ברצלונה, דוגמת המוזיאונים, יש בנוסף לכך פעילויות מיוחדות באווירת החג.

פסחא לילדים

ברצלונה היא עיר ידידותית מאוד עבור הילדים, וגם בחג הפסחא הם צפויים ליהנות בה. מעבר לאטרקציות המוכרות של העיר, שמתאימות בחלקן הגדול לכל בני המשפחה, נערכות פעילויות שונות בהשראת החג: סדנאות יצירה על גבי ביצי פסחא, לדוגמא, או קישוט של דקלים בצורות שונות. בדרך זו הילדים יכולים להעביר כמה שעות בהנאה גדולה, או אפילו לצאת עם מזכרות יפות לקחת הביתה.
 

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
דירוג: